FAQ

1. Co to jest packshot?
Packshoty to profesjonalne zdjęcia produktowe wykonywane na neutralnych tłach (najczęściej białym) i skupiające się na ukazaniu jak najlepiej cech prezentowanego produktu. Dodatkowo są jedną z najtańszych, ale również najbardziej skutecznych form promocji. 

2. Z jakich krajów można wysyłać do nas produkty?
Współpracujemy z firmami z całej Europy.
Polecany kurier dla paczek spoza Polski: 
https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-miedzynarodowe

3. Jaki jest termin realizacji?

Dzięki zoptymalizowaniu procesów, gotowe zdjęcia wysyłamy do 5 dni roboczych, od momentu dostarczenia produktów do studia.

4. Jak przygotować produkty do zdjęć?
Produkty powinny być czyste, wyprasowane (w przypadku ubrań) i nie mieć niedoskonałości tj. nadkruszenia / zagniecenia / zabrudzenia, co pozwoli nam na uchwycenie produktu w najlepszej odsłonie. Równocześnie dzięki temu zmniejszymy ilość pracy na etapie postprodukcji, co również pozwoli Klientowi uzyskać niższą cenę.

5. Jak liczyć ilość zdjęć?
Przedstawione w cenniku stawki to koszt wykonania jednego zdjęcia. Przykład: gdy wykonujemy 3 ujęcia produktu z przodu, z boku oraz z tyłu to zdjęcia są 3, pomimo że produkt jest jeden. 

6. Czy robimy poprawki?
Jak najbardziej, gdy wykonane zdjęcie nie spełnia oczekiwań Klienta, które zostały wspólnie ustalone drogą mailową/telefoniczną, Klient może prosić o poprawienie zdjęcia.

7. Czy przekazujemy prawa autorskie?
Po zaksięgowaniu płatności, Klientowi przekazane są wszelkie prawa autorskie do otrzymanych zdjęć, natomiast pozostawiamy sobie prawo do wykorzystania wykonanych zdjęć w portfolio oraz w innych materiałach promocyjnych.

8. Czy wykonujemy zdjęcia nadające się do druku?
Jak najbardziej, DPI to skrót od Dot Per Inch, czyli ilość kropek, która będzie przypadać na cal w druku, jej określenie powinno być podejmowane na podstawie urządzenia, które będzie służyło do druku, więc tutaj najlepiej rozpocząć od kontaktu z drukarnią, natomiast najbardziej optymalne jest DPI o wartości 300.
Po określeniu tej wartości, musimy mieć informację, co do maksymalnych wymiarów ów zdjęcia w druku podaną w centymetrach, dzięki czemu będziemy mogli określić jaka rozdzielczość zdjęcia jest nam potrzebna, by zachować najwyższą jakość.

9. Czy cenny przedstawione powyżej mają charakter wiążący?
Powyżej przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. W celu ustalenia końcowej ceny prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy.